دیجیتال مارکتینگ چیست

دیجیتال مارکتینگ چیست
by

بازاریابی دیجیتالی یا دیجیتال مارکتینگ اصطلاحی است که برای تمام تلاش‌هایی که جهت بازاریابی آنلاین انجام می‌گیرد، به‌کار‌برده می‌شود. کسب‌و‌کارها از مجاری دیجیتال نظیر جست‌و‌جوی گوگل، شبکه‌های اجتماعی، ایمیل و وب‌سایتشان برای برقراری ارتباط با مشتریان کنونی و آتی خود استفاده ‌می‌کنند.

واقعیت این است که امروزه افراد نسبت به ۱۲ سال پیش، دو برابر بیشتر در اینترنت وقت می‌گذرانند. همان‌طور که همه‌ی ما کم‌وبیش می‌دانیم، نوع خریدوفروش نیز عوض‌شده است و بازاریابی آفلاین مثل گذشته چندان تأثیرگذار نیست.

عبارت بازاریابی همیشه این‌گونه معنا می‌شده: توانایی برقراری ارتباط با مخاطب در زمان و مکان مناسب. در تعریف امروزی بازاریابی این شما هستید که باید با مخاطبان خود درست همان‌جایی که حضور دارند، ملاقات کنید؛ یعنی در ‌اینترنت. دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی دیجیتالی عبارت است از هر نوع بازاریابی‌‌ای که ماهیت آنلاین دارد. برای آشنایی بیشتر با این نوع بازاریابی تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتالی دقیقاً چیست؟

از وب‌سایتتان گرفته تا دارایی‌هایی که برای برندینگ آنلاین در اختیاردارید – تبلیغات دیجیتالی، بازاریابی ایمیلی، بروشورهای آنلاین و غیره – طیف وسیعی از این تاکتیک‌ها هستند که تحت عنوان بازاریابی دیجیتال قرار می‌گیرند. بهترین بازاریابان دیجیتالی، تصویری روشن از نحوه‌ی پشتیبانی هر یک از این دارایی‌ها یا تاکتیک‌ها در راستای رسیدن به اهداف جامعشان در ذهن دارند.

در زیر برخی از رایج‌ترین دارایی‌ها و تاکتیک‌ها بیان می‌شود:

دارایی‌ها

  • وب‌سایتتان؛
  • پست‌های بلاگ‌تان؛
  • کتاب‌های الکترونیک؛
  • اینفوگرافیک؛
  • ابزارهای تعاملی؛
  • مجاری شبکه‌های اجتماعی (فیسبوک، توییتر، اینستاگرام، لینکدین و …)؛
  • پوشش آنلاین کسب‌شده (نقدها، شبکه‌ی اجتماعی)؛
  • بروشورهای آنلاین؛
  • دارایی‌های مربوط به برندینگ (لوگو، فونت و …).

تفاوت بین بازاریابی دیجیتال و بازاریابی ربایشی چیست؟

در ظاهر این دو شبیه هم هستند:‌ هردوی آن‌ها اساساً آنلاین هستند‌، هردوی آن‌ها بر خلق محتوای دیجیتال برای استفاده‌ی مردم تمرکز دارند. پس فرق آن‌ها در چیست؟

اصطلاح دیجیتال مارکتینگ بین تاکتیک‌های بازاریابی Push و Pull (یا آنچه اکنون روش‌های ربایشی و برونگرا می‌نامند) فرقی نمی‌گذارد. هردوی آن‌ها را هنوز می‌توان در دسته‌ی بازاریابی دیجیتال جای داد.

هدف از تاکتیک‌های برونگرای دیجیتال این است که در فضای آنلاین، تا جای امکان پیام بازاریابی مستقیماً روبه‌روی بیشترین تعداد از افراد قرار گیرد، فارغ از اینکه از آن پیام استقبال کرده‌اند یا خیر. برای نمونه، بنرهای تبلیغاتی که در قسمت بالای بسیاری از وب‌سایت‌ها می‌بینید، سعی دارند یک محصول را وارد ذهن بازدیدکننده‌ای کنند که لزوماً آمادگی دریافت آن را ندارد.

از سوی دیگر، بازاریابانی که تاکتیک‌های ربایشی دیجیتال را به کار می‌بندند، با فراهم کردن دارایی‌هایی که برای مشتریان هدف مفید است، از محتوای آنلاین برای جذب آن‌ها به وب‌سایتشان استفاده می‌کنند.یکی از ساده‌ترین و درعین‌حال قدرتمند‌ترین دارایی‌های بازاریابی دیجیتال ربایشی، ایجاد یک بلاگ است که به وب‌سایت شما اجازه می‌دهد تا در عباراتی سرمایه‌گذاری کند که مشتریان ایده آلتان در موتورهای جست‌و‌جو به دنبال آن‌ها هستند.

درنهایت اینکه، بازاریابی دیجیتال روشی است که از دارایی‌های بازاریابی برای جذب، تبدیل بازدیدکننده به مشتری، به دام انداختن و راضی کردن مشتریان به‌صورت آنلاین استفاده می‌کند. از سوی دیگر، بازاریابی دیجیتالی صرفاً اصطلاحی است برای توصیف هر نوع تاکتیک‌ بازاریابی آنلاین؛ فارغ از اینکه برونگرا باشند یا ربایشی.

دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال واقعاً چیست؟

از وب‌سایت‌ها تا سرمایه‌های تجاری شما تبلیغات دیجیتال، بازاریابی از طریق ایمیل، روزنامه‌ها، مجلات اینترنتی و طیف عظیمی از روش‌ها و تاکتیک‌ها و سرمایه‌ها، در زیر چتر بازاریابی دیجیتال وجود دارد و بهترین بازاریابان دیجیتال، تصویر روشنی از استفاده از تاکتیک‌ها و موجودی خود برای اهدافشان دارند. در اینجا ما به‌طور مختصر و البته مفید به بعضی از این تاکتیک‌ها اشاره می‌کنیم:

سرمایه شما:

وب‌سایت، وبلاگ، کتاب‌های الکترونی، گرافیک، ابزار تعاملی، شبکه‌های اجتماعی مانند فیس بوک، لینکدان، توئیتر، اینستاگرام، روزنامه‌ها و مجلات آنلاین و ابزارهای تجاری مانند آرم و فونت و غیره

تاکتیک‌ها:

 بهینه‌سازی موتور جستجو یا همان سئو، روند بهینه‌سازی وب‌سایتتان در میان صفحات جستجو به بالاترین

رتبه در میان وب‌سایت‌های جستجو شده، باعث افزایش ترافیک رایگانی می‌شود که وب‌سایت شما دریافت می‌کند.

بازاریابی محتوا:

ایجاد و ترویج محتوا به‌منظور ایجاد آگاهی از نام تجاری یا برند، افزایش ترافیک، هدایت مشتریان

بازاریابی داخلی:

 به روش معروف به قبف پر برای جذب، تبدیل، حفظ و نگهداری مشتری با استفاده از محتوای آنلاین

 اشاره دارد.

بازاریابی از طریق رسانه‌های جمعی:

 تمرین تبلیغ برند شما از طریق قرار دادن آن در شبکه‌های اجتماعی، برای

 افزایش آگاهی از نام، جذب و نگهداری مشتری و نهایتاً ایجاد کسب‌وکار برای خودتان می‌شود.

پرداخت یا یک کلیک یا PCC: یکی از روش‌های رایج برای جذب ترافیک در وب‌سایت شما، کلیک کردن بر تبلیغاتتان در صفحات عمومی است که با هر کلیک بر روی تبلیغ شما به دست می اید و امروزه به یکی از رایج‌ترین تبلیغات در گوگل تبدیل‌شده است.

بازاریابی وابسته:

که در آن شما به ازای تبلیغ کالای خودتان توسط فرد دیگر یا تبلیغ کالای دیگران کمیسیون پرداخت یا دریافت می‌کنید.

تبلیغات محلی:

تبلیغاتی هستند که در درجه اول محتوای آن‌ها کنترل‌شده بوده و در یک پلت فرم در کنار سایر تبلیغات برجسته شده‌اند. پستهای تحت حمایت BUZZFEED مثال‌های خوبی برای این مورد هستند. هرچند این تبلیغات را می‌توان در شبکه‌های اجتماعی نیز پیدا کرد.

اتوماسیون بازاریابی:

به نرم‌افزارهایی که باهدف بازاریابی دیجیتال خودکار تولیدشده‌اند، اشاره دارد. بسیاری از بخشهای تکرارشونده بازاریابی دیجیتال مانند ارسال مداوم ایمیل، رسانه‌های اجتماعی و دیگر اقدامات وب‌سایت به‌صورت خودکار انجام می‌گیرد.

بازاریابی ایمیلی:

 شرکت‌ها به بازاریابی ایمیلی به‌عنوان یک‌راه برای برقراری ارتباط با مخاطبان خود نگاه می‌کنند.

 ایمیل اغلب برای ترویج محتوا، تخفیف‌ها و رویدادها و همچنین هدایت مستقیم افراد برای استفاده از کالای موردنظر بکار می‌رود.

روابط عمومی آنلاین:

 روابط عمومی آنلاین عمل تأمین امنیت پوشش به دست آمده از طریق نشریات دیجیتال، وبلاگ‌ها و سایر وب‌سایت‌های می‌تنی بر محتوا را بر عهده دارد؛ و بسیار شبیه عملکرد روابط عمومی سنتی است منتها در فضای اینترنتی.

تفاوت بین بازاریابی دیجیتال و بازاریابی داخلی چیست؟

در نگاهی سطحی هر دو به نظر مشابه می‌آیند: هر دو به‌صورت آنلاین بوده و هر دو بر ایجاد محتوای دیجیتالی برای افراد تلاش می‌کنند، پس تفاوت در چیست؟

اصطلاح بازاریابی دیجیتال تفاوتی بین تاکتیک‌های اجباری یا کششی قائل نمی‌شود.(آنچه ما امروز به‌عنوان متدهای ورودی و خروجی می‌شناسیم) و هر دو متد را شامل می‌شود.

هدف تاکتیک خروجی دیجیتال، قرار دادن یک پیام در معرض دید مردم به‌صورت مستقیم است، صرف‌نظر از اینکه از آن استقبال شود یا خیر؟ به‌عنوان‌مثال بنرهای تبلیغی پرزرق‌وبرقی را در بالای بسیاری از وب‌سایت‌ها ملاحظه می‌کنید که تلاش دارد یک محصول را به‌زور در مقابل دید افرادی که آمادگی دریافت آن محصول را ندارند، قرار دهد.

از طرف دیگر بازاریابانی که برای ترویج تکنیکهای دیجیتال داخلی استخدام‌شده‌اند، از محتوای آنلاین برای جذب مشتریان هدف خود استفاده می‌کنند. یکی از ساده‌ترین و درعین‌حال قدرتمندترین ابزار برای بازاریابی دیجیتال داخلی استفاده از وبلاگ است که اجازه می‌دهد، وب‌سایت شما با حروف درشت در معرض دید مشتریانی که در حال جستجو هستند، قرار گیرد. درنهایت بازاریابی داخلی، یک روش بازاریابی است که با استفاده از ابزار بازاریابی دیجیتال برای جذب مشتری و نگهداری آن‌ها و ایجاد لذت برای مشتریانش تلاش می‌کند. بازاریابی دیجیتال یک چتر بزرگ است که همه تاکتیک‌های بازاریابی اعم از داخلی یا خارجی را تحت پوشش قرار می‌دهد.

 


Recommended Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *