علت به روز رسانی سایت

علت به روز رسانی سایت
by

به روز رسانی مطالب قدیمی به افزایش ترافیک سایت کمک می کند

اگر کاربری از طریق موتور جستجوی گوگل به مقاله سایت شما وارد شود اما محتوای شما به روز نشده باشد، باعث می شود که تصویر بدی از برند شما در ذهن او باقی بماند و تصور کند که دیگر محتویات سایت تان نیز قدیمی و بی ارزش هستند. با این تصوری که در ذهن کاربر به وجود خواهد آمد، سایت شما به صورت تدریجی ترافیک خود را از دست می دهد. محتوای همیشه سبز کمک می کند که علاوه بر حفظ ترافیک موجود، ترافیک مرتبط بیشتری را بدست بیاورید و تصویر بهتری از برند خود به مخاطبان ارائه دهید. در واقع به روز رسانی محتوا به صورت مستمر این پیام را به کاربر می دهد که شما همواره به تغییر و تحولات صنعت خود اهمیت داده و مطالب به روزی را منتشر می کنید.

update

به دست آوردن رتبه برای محتوا در صفحه اول نتایج جست و جو

تحقیقات نشان می دهد که بیش از ۹۱ درصد کاربران، تنها صفحه اول نتایج جستجو را بررسی می کنند و به دیگر صفحات مراجعه نخواهند کرد. کاملا مشخص است محتوایی که در صفحه اول نتایج جستجو حضور ندارد ترافیک بسیار زیادی را از دست می دهد. تقریبا می توان گفت ترافیک ورودی نزدیک به صفر خواهد بود. اما اگر شما محتوای خود را همیشه سبز نگه بدارید، شانس بیشتری دارید که به نتایج صفحه اول جستجو راه پیدا کنید، زیرا محتوای همیشه سبز یکی از سیگنال های رده بندی گوگل است.

update

تعدادی از پست ها باید به صورت مستمر به روز شوند

اگر شما پست هایی در رابطه با موضوعاتی که به صورت متوالی به روز می شوند را منتشر می کنید، باید به این موضوع توجه کنید که این پست ها همگام با تغییرات باید به صورت متوالی بروز شده و بازنشر شوند. به عنوان مثال پست هایی را در رابطه با نحوه بازاریابی در شبکه های اجتماعی منتشر کرده اید، بدون تردید این موضوع به صورت متوالی دچار تغییر و تحول می شود. بنابراین باید شما مقالات مرتبط با این موضوع را به صورت متوالی به روز کنید تا مخاطبان خود را از دست ندهید.

آپدیت

 

بروز رسانی سایت در واقع به معنای نگهداری و پشتیبانی سایت است. این بدین معناست که محتویات وب سایت با مطالب جدید جایگزین گردد و این امر به‌ طور مستمر ادامه یابد. در کنار تغییر یا ویرایش مطالب بحث مدیریت و بهینه سازی نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. سایت‌های داینامیک بخاطر داشتن سیستم مدیریت محتوا، قابلیت افزودن مطالب جدید و ویرایش مطالب قبلی را به راحتی مهیا می‌سازد. تنها طراحی وب سایت بر توسعه و پیشرفت شرکت اثرگذار نیست، بلکه پشتیبانی سایت نیز در این امر موثر است. با طراحی یک وب سایت و رها ساختن آن نمی‌توان در دنیای مجازی فعال بود بلکه باید مطالب را تغییر داد و اضافه کرد، به پرسش‌های کاربران پاسخ داد و ارتباطی دو سویه با بازار هدف خود داشت. نگهداری و پشتیبانی وب سایت از آن در رتبه سایت شما نیز تاثیر بسزایی دارد. هرچه مطالب شما سریعتر بروز شود و بهینه باشد رتبه شما توسط موتورهای جستجوگر بالاتر می‌رود.

]پدیت وب سایت

 

بروز رسانی سایت های مختلف براساس محتوایی با یکدیگر متفاوت است، به طور مثال: وب سایت‌های تجاری و صنعتی با وب سایت خبری در یک سطح از بروز رسانی قرار نمی‌گیرند. وب سایت خبری به دلیل حساسیت بالا در پروسه زمانی پایین و اهمیت زمان بروز رسانی محتوای زیاد، متحمل هزینه بیشتری می‌شود. خدمات بروز رسانی محتویات یک وب سایت بر اساس اهداف کارفرما تعریف می‌گردد و هزینه‌های آن نیز به نسبت حساسیت‌های مورد نیاز کم یا زیاد خواهد شد. باید در نظر داشت که بروز رسانی سایت به اضافه‌ کردن متن‌های جدید در طول زمان گفته نمی‌شود، بلکه به اضافه نمودن متن در کنار تصاویر، ویدئوها و گرافیک مناسب به‌ طوری که استاندارهای اولیه بهینه سازی در آن لحاظ شده باشد، گفته می‌شود. اضافه نمودن تصاویر و مطالب هجو و بیهوده و غیر استاندارد نه تنها در امر به روز رسانی سایت مفید نیست، بلکه تبعات منفی نیز در بردارد، بنابراین پشتیبانی سایت کاری وقت‌گیر، پرهزینه و حساس است.

بسیاری از شرکت‌ها به جای جذب نیروی فنی و متخصص در امر بروز رسانی سایت ترجیح می‌دهند کار پشتیبانی سایت را به شرکتی توانمند بسپارند، تا با صرف هزینه کمتر و تجربه بیشتر این مهم صورت پذیرد.


Recommended Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *