نکاتی درباره سایت های دو زبانه

نکاتی درباره سایت های دو زبانه

در بسیاری از کشورها در سراسر جهان، پتانسیل بالا و نیاز زیادی برای ساخت و طراحی سایت های دوزبانه وجود دارد. هر صاحب وب‌سایتی می تواند در هر کجای دنیا تلاش کند تا مخاطبان خود را بدین وسیله گسترش دهد و در غیر این صورت طراحی سایت های دوزبانه بیشتر در کشورهایی مورد استفاده است که بیش از یک زبان رسمی در آن وجود دارد.ممکن است لازم بدانید که وب‌سایتی انگلیسی/فرانسوی ایجاد نمایید و یا شاید طراحی سایت انگلیسی/اسپانیایی، پرتقالی/اسپانیایی و یا هر ترکیب دیگری از زبان های مختلف نیاز کار شما باشد. همچنین لزوماً نباید زبان انگلیسی، زبان اولیه برای وب‌سایت شما باشد. به‌عنوان مثال می‌توانید در طراحی سایت خود چیدمان و ترتیب فرانسه/انگلیسی داشته باشید.

طراحی سایت‌های دوزبانه و چندزبانه برای بسیاری از کسب و کارها که قصد تجارت و تعامل با مشتریان بین‌المللی و کشورهای خارجی را دارند یا مخاطبان غیرفارسی زبان در داخل کشور دارند، مورد نیاز و قابل انجام است . انجام تنظیمات لازم در جهت مدیریت آسان و در دسترس مطالب و محتواهای موجود در هر زبان، به علاوه همزمان‌سازی اطلاعات در زبان‌های مختلف و چندین نکته‌ی فنی و کاربردی دیگر از مواردی است که طراحی سایت‌های دوزبانه و چندزبانه را به موضوعی تخصصی و نیازمند دقت بیشتر تبدیل می‌کند.

نکات طراحی سایت چند زبانه

در طراحی سایت های دوزبانه از متاتگ ها استفاده کنید،اینکار به موتورهای جستجو اعلام می‌کند که در وب‌سایت شما چه زبان هایی ارائه شده است.
– زبان ها را در قسمت بالا و پایین هم جای دهید و ترجمه کنید و حدالامکان زبان ها را در کنار هم ترکیب ننمایید.
-صفحات خاص زبان های ارائه شده را مشخص نمایید.
– با استفاده از لینک ها امکان تغییر زبان را به زبان دیگر را ایجاد کنید.
– در صفحه ی ورودی سایت یا همان صفحه ی ایندکس لیست زبان های مختلف را قرار دهید تا کاربران در ابتدا بتوانند زمان منتخب خود را انتخاب کنند.

باید توجه داشته باشید که در سایت های دوزبانه باید Linking (لینک دادن) را برای تبدیل یک زبان به زبان دیگر را گسترش دهید.شما می‌توانید لینکی ارائه کنید که بازدیدکننده را از صفحاتی که در آن حضور دارد به صفحهء دیگر با زبان جایگزین انتقال دهد. و یا اینکه کافی است آنها را به صفحه فهرست هدایت کرده تا افراد بتوانند در صفحهء معادل با زبان های جایگزین حرکت نمایند.
این راه ها بازدیدکننده را به صفحهء اصلی Landing page کشانده به صورتی که قبل از حرکت به سمت جزئیات، پیغام سایت را دریافت نماید اما انجام این کارها ممکن است موردتوجه بازدیدکنندگان نباشد.هر دو رویکرد برای وب‌سایت های چند زبانه به خوبی کار می‌کند، اگر چه حرکت و ناوبری را کمی پیچیده می نماید. در این مورد دو روش مهم برای چگونگی نزدیک تر شدن صفحات زبان های مختلف در وب‌سایت با یکدیگر وجود دارد.

-ایجاد پوشه هایی برای زبان های جایگزین
-زیر دامنه های معادل

سایتاین دو روش را می توان روش مناسبی برای وب‌سایت های چندزبانه در نظر گرفت.با احترام به گوگل باید متذکر شویم که مفروضاتی می باشند که بر روی مکان جغرافیایی وب‌سایت ها که بر اساس نام دامنه استفاده گشته آنها (مکان سرور وب‌سایت) توجه نموده و زبان های مورد استفاده آنها را تا حدودی تشخیص می دهد.برای اطمینان از اینکه وب‌سایت محل جغرافیایی درستی را مورد هدف قرار داده، قادر خواهید بود از ابزار گوگل وب مستر برای تعریف لوکیشن آن مورد استفاده قرار دهید. اما این ویژگی باید با احتیاط استفاده شود و همین جستجوی فایل های کمکی برای کسب اطلاعات بیشتر را پر اهمیت ساخته است. تا بدانید چه زمانی و چگونه از آن باید استفاده نمایید.

مزیت طراحی سایت دوزبانه بر روی سئو سایت

ورود تعداد زیادی کاربران به وب‌سایت شما اعتبار شمار را زیاد می‌کند و وب‌سایت به نتایج بالای جستجو نزدیک می‌شود . درنتیجه سئو سایت رشد خواهد کرد . با قرار دادن اطلاعات زیاد برای کاربران سراسر دنیا می‌توانید تعداد ورودی به وب‌سایت خود را چندین برابر کنید داشتن مقالات به زبان انگلیسی در وب‌سایت شمارا به نتایج بالا خواهد رساند. چراکه تعداد افراد بازدیدکننده از وب‌سایت شما بیشتر و بیشتر خواهد شد.  درنتیجه گوگل شمارا به‌عنوان یک منبع اطلاعاتی مهم می‌شناسد و از طرف دیگه سایت شما رو به رتبه‌های بالای نتایج جستجو می‌رساند.

 


Recommended Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *