(title)تگ عنوان

تگ عنوان

به دستورات برنامه‌نویسی توسط html که در طراحی سایت‌ها استفاده می‌شود، تگ گفته می‌شود. هر سند یا صفحه اینترنتی متشکل از مجموعه‌ای از تگ‌ها است که هرکدام در سند نقش خاصی را انجام می‌دهند و بخش خاصی از سند را بر عهده دارند. در این مقاله درباره‌ی تگ عنوان که از مهم‌ترین تگ‌هاست صحبت خواهیم کرد.
تگ عنوان (title) چیست؟
تگ عنوان(title)
تگ عنوان در تمام سندهای html الزامی بوده و عنوان سند را تعیین می‌کند.
در یک سند html نمی‌توان از بیش از یک تگ عنوان استفاده کرد و وجود این تگ اعتباربخشی به سند بوده و ضروری است. توجه به‌ اندازه‌ی متن عنوان بسیار مهم است زیرا در هنگام نمایش عنوان در title bar بخش اضافی آن حذف خواهد شد.
تگ عنوان هرگز در محتوای سند نشان داده نمی‌شود بلکه از طریق مرورگر خوانده و در بالای صفحه در نوار عنوان و بخش تب‌ها نشان داده می‌شود.
تگ عنوان یا تگ title مهم‌ترین تگ موجود در صفحه وب و هم‌چنین مهم‌ترین عنصر در سئو درون صفحه یا داخلی است.
اغلب موتورهای جستجوگر محتوای تگ را به‌طور مستقیم در نتایج جستجو نمایش می‌دهند. به‌علاوه هر چیزی که کاربر در لینک مورد جستجوی خود می‌بیند و یا لینکی که در محتوای موردعلاقه‌ی خود قرار می‌دهد همان محتوای تگ عنوان است. زمانی که صفحه‌ی وب‌سایت خود را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارید نیز عنوان صفحه شما در لینک انتشار نمایش داده می‌شود.
بسیاری از موتورهای جستجو نیز کلمات کلیدی keyword های خود ر ا از درون همین تگ‌های عنوان پیدا می‌کنند.

تگ عنوان(title)نکات انتخاب تگ عنوان مناسب
هنگام انتخاب یک نام مناسب برای وب‌سایت خود خودتان را جای کاربری نیازمند به آن محتوا بگذارید و تصور کنید که در چنین شرایطی چه کلمه یا ترکیب کلماتی را برای جستجو در مرورگر انتخاب می‌کنید. این کلمه می‌تواند همان کلمه کلیدی موردنظر شما باشد. دقت کنید کلمه کلیدی انتخابی غلط املایی یا لفظی نداشته باشد و زیاد طولانی نبوده و متشکل از ترکیب کلمات مرتبط باشد.
طول و تعداد کاراکترهایی که در عنوان استفاده می‌شود توجه زیادی را می‌طلبد زیرا که موتورهای جستجو هرکدام قوانین و محدودیت‌های مشخصی برای این بخش دارند اما معمولاً تعداد کاراکترهای استاندارد برای تگ عنوان بین ۴۵ تا ۵۰ کاراکتر است یعنی نباید کمتر از سه کلمه و بیشتر از ۶۰ کاراکتر باشد که شامل فضاهای خالی نیز می‌شود.
هر یک از صفحات وب‌سایت شما باید دارای عنوان خاص خود باشند تا کاربر با جستجوی کلمات منحصربه‌فرد خود بتواند به راحتی به صفحه موردنظر دسترسی پیدا کند و در انبوه صفحات گم نشود.
دقت کنید که عنوان انتخابی باید متناسب با محتوا و مطالب وب‌سایت شما باشد و نه صرفاً کلماتی که برای بازاریابی استفاده می‌شوند.
استفاده از کلیدواژه‌ای غیر مرتبط در کنار عنوان اصلی نیز شما را در معرض اسپم شدن قرار می‌دهد.استفاده از کلمات ربط و توقف و کاراکترهای خاص مانند: !، $، &، برای عنوان شما یک نمره منفی محسوب می‌شود چرا که موتورهای جستجو ارزشی برای این کلمات قائل نمی‌شوند و در سئوی شما تأثیری نخواهد داشت.
همواره قبل از انتخاب عنوان مناسب عنوان رقبای خود را نیز بررسی کنید و نام برند خود را در انتهای آن اضافه کنید تا منحصربه‌فرد شوید.
در نوشتن عنوان وب‌سایت‌ها از استفاده کردن عنوان‌های پیش‌فرض به‌شدت بپرهیزید.


Recommended Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *